Pomoc, na którą zawsze możesz liczyć! Zadowolenie - terminowość - atrakcyjne ceny - to nas wyróżnia!
ul.Mirowska 346

Częstochowa

czynne

CAŁODOBOWO

czynne

CAŁODOBOWO

ul.Mirowska 346

Częstochowa

Udrażnianie Kanalizacji

Metoda wysokociśnieniowa WUKO :

Najskuteczniejszą metodą udrażniania kanalizacji, jest bez wątpienia metoda wysokociśnieniowa ( powszechnie zwana WUKO ). Polega ona na wprowadzeniu węża wysokociśnieniowego, który pod wpływem ciśnienia dociera do zatoru, następnie dysza ze specjalnie skierowanymi strumieniami wody rozbija zator.

Metoda WUKO jest niezwykle skuteczna w przypadku udrażniania odpływów w których nagromadził się tłuszcz. Jedynie wysokie ciśnienie połączone z dużym przepływem wody pozwala na zerwanie tłuszczów z kanalizacji.

Film pokazujący działanie naszego sprzętu wysokociśnieniowego typu WUKO

Mechaniczne udrażnianie kanalizacji

Metoda mechaniczna udrażniania kanalizacji polega na wprowadzeniu spirali o srednicy 22mm(dla DN100),16mm(dla DN50),8mm(dla DN32) do rury. Spręzyna jest wprawiana w ruch za pomocą maszyny elektrycznej, dzięki czemu „sama wchodzi do rury”. Spirala zakończona jest specjalną końcówka, która frezuje praktycznie całą średnicę rury. Sprężyna dochodząc do zatoru rozbija go oraz frezuje miejsce w którym on powstał. Metoda jest całkowicie bezpieczna dla rur.

Film demonstrujący działanie sprężyny elektrycznej do udrażniania kanalizacji :

ponad 0
LAT DOŚWIADCZENIA

Przyczyny zatykania się kanalizacji

Problemy z kanalizacją mają przede wszystkim 2 przyczyny:

  • nieprawidłowy projekt lub nieprawidłowe wykonanie
  • niewłaściwe użytkowanie oraz brak konserwacji

Bardzo często spotykamy się z sytuacją, gdy dochodzi do zatkania się rury z obydwóch wskazanych powyżej powodów. Dotyczy to zwłaszcza budynków budowanych w latach 70-80 ubiegłego wieku, gdy nie przewidziano, z jakim obciążeniem instalacja kanalizacyjna będzie musiała się zmagać.  Resztki żywności, artykuły higieniczne, włosy, żwirek dla kotów – te elementy potrafią w stosunkowo krótkim czasie ograniczyć światło rury a nawet doprowadzić do jego zamknięcia. Równie często przyczyną jest stary tłuszcz, spuszczany w kanalizacji. Nie mówimy tu o wylewaniu resztek z patelni po niedzielnym smażeniu, lecz wylaniu całej zawartości frytkownicy. Gorący olej w kontakcie z zimną wodą może szybko zastygać i stwardnieć, prowadząc do zatkania kanalizacji.

Jeżeli domowe sposoby odetkania kanalizacji nie przynoszą efektu, wówczas nie ma innego wyjścia jak skorzystanie z pomocy profesjonalisty. Nasza firma ma na swoim koncie tysiące tego typu realizacji, doskonale więc wiemy, czego możemy spodziewać się w poszczególnych typach budynków, mamy również odpowiednie doświadczenie, by skutecznie dany problem rozwiązać.

baner
0 h
Dostępności

Samodzielne odtykanie kanalizacji

Wiele osób zastanawia się, czy możliwe jest samodzielne odtykanie kanalizacji. Na rynku dostępnych jest wiele środków chemicznych, takich jak Kret, oraz mechanicznych, umożliwiających odetkanie kanalizacji. W przypadku stosowania chemicznych środków udrażniających trzeba bezwzględnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko doznania obrażeń. Korzystanie z urządzeń mechanicznych, takich jak „sprężyna” jest stosunkowo proste, jednakże efektywność tego narzędzia w rękach niedoświadczonej osoby może zostawić wiele do życzenia.

Stosowanie chemicznych środków zgodnie z zaleceniem może rozwiązać problem, jednakże nie zlikwiduje przyczyny. Jeżęli winne są nasze nawyki to bez ich zmiany jakiekolwiek stosowanie chemicznych środków udrażniających będzie tylko zadaniem doraźnym.

Jeżeli widzimy, że stosowane przez nas środki są nieskuteczne, warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy zlokalizują i określą problem i znajdą sposób, na jego rozwiązanie.