Pomoc, na którą zawsze możesz liczyć! Zadowolenie - terminowość - atrakcyjne ceny - to nas wyróżnia!
ul.Mirowska 346

Częstochowa

czynne

CAŁODOBOWO

czynne

CAŁODOBOWO

ul.Mirowska 346

Częstochowa

Monitoring Kanalizacji

Monitoring kanalizacji

Inspekcja kanalizacji polega na wprowadzeniu do rury specjalnej kamery wodoszczelnej umieszczonej na przewodzie z włókna szklanego, odpornego na uszkodzenia.

Monitoring przeprowadza się po to aby :

  • sprawdzić położenie rury ( wykryć zagniecenia, zaniżenia)
  • sprawdzić poprawność łączeń ( wykryć wystające uszczelki )
  • zlokalizować awarię ( określić gdzie jest np. przerwanie rury )

Zalety naszej kamery :

  • kolorowy obraz
  • autopoziomowanie obrazu ( spód rury zawsze na dole )
  • cyfrowy licznik metrów ( widoczny cały czas na filmie )
  • wbudowany nadajnik do precyzyjnego określania miejsca uszkodzeń kanalizacji
  • przewód o długości 120m!
system do monitorowania kanalizacji
kamera podczas inspekcji rury kanalizacyjnej
baner

Monitorowanie kanalizacji - kiedy warto się zdecydować?

Istnieje wiele okoliczności, które powinny skłaniać nas do korzystania z  monitoringu kanalizacji. Jedną z podstawowych sytuacji, z którymi mamy do czynienia, jest sprawdzanie rur, czy nie posiadają one cech uszkodzeń fizycznych. Jeżeli w bezpośredniej okolicy naszej instalacji wykonywane były prace budowlane, których dokładnego zakresu i przebiegu nie znamy, a odczuwamy, iż funkcjonowanie naszej kanalizacji jest zaburzone, monitoring kanalizacji pozwala to zweryfikować. Łatwo w ten sposób można wychwycić wszelkie zagniecenia rur, dzięki czemu będziemy w stanie wykazać, że doszło do ich uszkodzenia z zewnątrz. Jest to również doskonała okazja by sprawdzić, czy nie dochodzi do zapadania się instalacji – nadmierne pochylenie się rur w stosunku do przyjętych standardów może wskazywać na niepokojące procesy.

 

Monitoring kanalizacji pozwala również na dokładnie sprawdzenie poprawności łączeń. Wykonuje się to nie tylko w przypadku nowych instalacji, do których dotarcie z zewnątrz może być utrudnione. Wewnętrzna kontrola pozwala sprawdzić, czy nie doszło do nieprawidłowości przy montażu, zwłaszcza w zakresie zawinięcia się materiału uszczelniającego miejsca połączeń, jak również wykrycia braków owego uszczelnienia.

 

W pracach interwencyjnych monitoring kanalizacji stosowany jest w celu znalezienia źródła nieszczelności bądź też zaczopowania. Zastosowane rozwiązania potrafią obliczyć, jaką robot monitorujący przebył drogę, dlatego też lokalizacja nieszczelności lub zaczopowania podawana jest bardzo precyzyjnie, z dokładnością do kilku cm.  Dzięki takiej dokładności bardzo szybko można dotrzeć do wrażliwego miejsca i podjąć działania mające na celu przywrócenie pełnej funkcjonalności.

Posiadamy kilka urządzeń monitorujących, różnią się one przede wszystkim średnicą rur, w jakich mogą skutecznie wykonywać pracę.

monitorowanie kanalizacji