Pomoc, na którą zawsze możesz liczyć! Zadowolenie - terminowość - atrakcyjne ceny - to nas wyróżnia!
ul.Mirowska 346

Częstochowa

czynne

CAŁODOBOWO

czynne

CAŁODOBOWO

ul.Mirowska 346

Częstochowa

Udrażnianie odpływów

Udrażnianie odpływów

Każdego dnia wylewamy do sieci kanalizacyjnej mnóstwo substancji, które nie zawsze w pełni trafiają dalej, lecz odkładają się w odpływach, gromadząc się do czasu osiągnięcia wartości krytycznej i powstania zatoru. Stosowanie domowych sposobów jest rozwiązaniem tymczasowym, w dalszym ciągu będzie dochodziło do odkładania się osadów i innych substancji, które ponownie mogą doprowadzić do zatoru. Mechaniczne lub chemiczne udrażnianie odpływów, stosując czy to „sprężyny” czy takie środki jak Kret, również są rozwiązaniem tymczasowym. Najczęściej wykorzystuje się jednak sodę, ocet i wrzątek. Nie wszystkie jednak rodzaje osadów zareagują na tę mieszankę. W odpływach można znaleźć nie tylko osady tłuszczu, lecz także wapienne, mydlane, jak również odpady biologiczne, jak naskórek czy też włosy.

profesjonalne udrażnianie odpływów

W jaki sposób profesjonalnie udrażnia się odpływy? Istnieje kilka sposobów. Również stosuje się rozwiązania chemiczne, jednakże są one dużo bardziej agresywne niż środki, które możemy kupić w marketach. Najważniejsze jest rozeznanie sytuacji, sprawdzenie, jakiego typu osad doprowadził do powstania zatoru, jak również jaki jest ogólny stan instalacji. Może się oczywiście okazać, iż podejmowanie jakichkolwiek działań będzie bezcelowe. W przypadku znacznego nagromadzenia się osadu i jego konsolidacji, zastosowanie najróżniejszych środków może okazać się nieskuteczne. Jedynym rozwiązaniem będzie wymiana niedrożnych elementów. Udrażnianie odpływów musi być stosowane agresywnie, wykorzystując wszelkie możliwe środki, by móc osiągnąć cel.

Ciśnienie pod kontrolą
W przypadku instalacji wewnętrznych nie można stosować rozwiązań ciśnieniowych typu WUKO, osiągających ciśnienie sięgające nawet 300 bar. Uszkodzenie instalacji w budynkach jest wręcz pewne. Do takich instalacji stosuje się dużo mniejsze ciśnienie sięgające 140bar oraz wydajność ok 40-50 litrów na minutę. Maksymalne ciśnienie powinno być jednak dopasowane do instalacji, jej rodzaju, układu oraz stanu.

Jeżeli chcesz skorzystać z naszych usług, zapraszamy do kontaktu.