Ciśnieniowe udrażnianie rur

czym jest ciśnieniowe udrażnianie rur

Zatory w sieci kanalizacyjnej stanowią duże zagrożenie. Zmniejszenie przepustowości rur lub ich zablokowanie to nie tylko ryzyko cofnięcia się płynnych odpadów. To również ryzyko uszkodzenia sieci pod wpływem ciśnienia, jak również ryzyko bakteriologiczne. Ciśnieniowe udrażnianie rur polega na wtłoczeniem do układu wody pod dużym ciśnieniem. Siła wody zrywa z wnętrza rur wszelki osad, rozbijając powstałe zatory.

Dobrze zaprojektowany układ kanalizacyjny nie powinien się zatykać, jeżeli jest użytkowany zgodnie z przeznaczeniem. Błędy w projekcie lub wrzucanie nieodpowiednich rzeczy do kanalizacji zwiększa ryzyko powstania niedrożności lub zatoru. Przy początkowych sygnałach świadczących o niedrożności układu warto podjąć stosowne działania. Decydując się na udrożnienie rur pod ciśnieniem minimalizujemy ryzyko powstania zatoru, oczyszczamy też rury, co może mieć wpływ na ich żywotność. Tam, gdzie stan sieci kanalizacyjnej jest mocno wątpliwy, zastosować można monitoring kanalizacji. Po nabraniu pewności, iż ciśnieniowe udrażnianie nie uszkodzi rur, można zabrać się do pracy. Podczas monitorowania układu specjalną kamerą można również znaleźć wszystkie uszkodzenia, przewężenia jak również zatory. Wiedząc, jak od środka wygląda układ, efektywniej można dobrać sposób jego oczyszczenia.
Za pomocą ciśnieniowego udrażniania rur można niemalże kompleksowo oczyścić rury, niezależnie od rodzaju osadu. Czy jest on pochodzenia tłuszczowego, biologicznego, mydlanego czy też stanowi mieszankę różnych substancji – dla ciśnienia nie ma różnicy.

Korzyści ciśnieniowego udrażniania rur
Ciśnieniowe udrażnianie rur, zwane również hydrodynamicznym udrażnianiem, jest rozwiązaniem bezpiecznym. Nie stosuje się żadnych środków chemicznych, które mogą być szkodliwe dla środowiska, jak również nie powstaje ryzyko powstania wycieku z sieci (nie licząc niezdiagnozowanych wcześniej nieszczelności).